Opinie o Uczelniach

czwartek, 15 października 2015

Jak się uczyć na studiach?

Nauka na studiach różni się od tej w liceum. Często jest tak, że przez cały semestr nikt na uczelni nie będzie chciał weryfikować wiedzy teoretycznej jaką zdobywamy. Dopiero podczas sesji będzie możliwość pokazania tego, czego się nauczyliśmy. Taka sytuacja może skłonić dużą część osób do odkładania nauki na później. Nie ważne czy kierunek uważany jest za trudny (np. prawo), czy za niewymagający - na każdym trzeba się w końcu zacząć uczyć.

Poczucie, że do sesji zostało kilka miesięcy skutecznie zachęca do robienia rzeczy ciekawszych niż uczenie się. Trzeba jednak pamiętać że systematyczność to klucz do sukcesu i spokoju. Systematyczność to powtarzanie "nudnych" zadań w określonych odstępach czasu. Mimo iż czytanie notatek z wykładów co wieczór przez 20 minut wydaje najnudniejszą rzeczą na świecie, to zachowanie samodyscypliny w tym zakresie pozwoli na bezstresowe zaliczenie sesji. Aby wzmocnić samodyscyplinę i wytrwać w systematyczności można wydrukować tabelkę z planem powtórek, powiesić ją w widocznym miejscu i za każdym razem zaznaczać wykonanie (lub nie) powtórki. To prosty sposób, ale bardzo skuteczny.


Źródło: http://www.emmatrithart.com

Praca nad systematyczną nauką, to praca nad sobą i własną silną wolą. Przy braku systematyczności trzeba pamiętać, że przed sesją czeka nas ogrom pracy do wykonania w krótkim czasie. Wielu ludzi pracuje w ten sposób i wielu taki sposób pracy odpowiada. Trzeba jednak pamiętać, że to praca pod presją czasu i ryzyko niezdania egzaminów lub niesatysfakcjonujące wyniki.


Zobaczcie co oprócz systematyczności jest ważne w skutecznej nauce oraz jak wykorzystać wiedzę o mózgu i własnej inteligencji w procesie uczenia się:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz