W ostatnim czasie poważnym problemem społecznym, o którym się mówi w Polsce jest niż demograficzny. Jego skutki odczuwają uczelnie wyższe, które muszą walczyć o studentów. Wymyślne kampanie reklamowe oraz zachęty w postaci zniżek czesnego, czy nowoczesnych programów studiów nie zawsze wystarczają. Z pomocą uczelniom przychodzą miasta oraz lokalny biznes. Dziś pokazujemy przykład Poznania.
W Poznaniu studiuje około 130 tysięcy osób, jednak miasto musi konkurować o studentów nie tylko z polskimi ośrodkami akademickimi, głównie Wrocławiem, ale także np. z Berlinem, który leży niecałe 3 godziny drogi od miasta. W Poznaniu swoje siedziby mają zarówno uczelnie publiczne takie jak: Uniwersytet Adama Mickiewicza, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy, jak i uczelnie niepubliczne m.in.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Wyższa Szkoła Logistyki, czy Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa.
Aby pokazać maturzystom, że Poznań to dobre miejsce na studia miasto uruchomiło program "Poznań przyciąga najlepszych". Do tej pory odbyły się cztery edycje tego projektu. Główna nagroda dla uczestników to rok darmowego studenckiego życia. Tegoroczny zwycięzca otrzymał klucze do dwupokojowego mieszkania, roczny bilet sieciowy na komunikację miejską, roczne pakiety wstępu do CK Zamek i klubu SQ, wejściówki na wydarzenia organizowane na Międzynarodowych Targach Poznańskich, roczny karnet do klubu fitness oraz oczywiście opłacony rok studiów w wybranej przez siebie szkole wyższej.
Przepustką do darmowego życia w Poznaniu była konieczność nakręcenia filmiku przedstawiającego osobowość i pasje autora. Zwycięskie projekty można zobaczyć tutaj.
Czekamy na kolejną edycję programu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz